Na wstępie pragniemy zapewnić, iż mają Państwo do czynienia z produktami najwyżej jakości, powstałymi w nowoczesnych procesach produkcji, oraz cechujących się najniższą ceną rynkową. Gratulujemy wyboru i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, oraz zaleceniami stosowania naszych nawozów.

Czym są nawozy wapniowe i w jakim celu się je stosuje? Głównym zadaniem stosowania nawozów wapniowych jest odkwaszanie gleby, doprowadzając jej odczyn (pH) do poziomu optymalnego dla uprawianych roślin. Większość gleb w Polsce, bo aż 70% wymaga odkwaszania.
Wysoki poziom kwasowości większości gleb w Polsce wynika z naturalnych ubytków wapnia z gleby poprzez pobieranie go wraz z plonem, wypłukiwanie oraz kwaśne deszcze i stosowanie nawozów mineralnych. Zakwaszenie gleb powoduje niską ich produktywność, oraz przede wszystkim zmniejszenie przyswajalności składników pokarmowych przez rośliny uprawne i degradację gleby, co prowadzi do znacznego obniżenia plonów i mocno ogranicza możliwości uprawy gruntów.

Szacuje się, że w Polsce około 60-70% gruntów uprawowych należy do gleb kwaśnych. Kwaśny odczyn podłoża uniemożliwia efektywną uprawę, poprzez ograniczenie pobierania składników przez rośliny. Jak nikt inny zdajemy sobie sprawę, że należy przeciwdziałać takim procesom. Stosując wapno granulowane szybko i skutecznie można poprawić odczyn gleby oraz utrzymać go na prawidłowym poziomie. Wapń pozwala stworzyć roślinom odpowiednie warunki do rozwoju oraz pobierania niezbędnych dla nich składników pokarmowych. Przekłada się to na poprawę plonowania a więc zwiększenie opłacalności upraw.

W razie pytań i wątpliwości kadra naszych pracowników służy fachowym doradztwem. Namawiamy do zapoznania się ze specyfikacją naszych produktów i szczegółowego zaznajomienia się z ofertą zawartą na stronie agro-pgn.pl.